Dračí lodě ve Vaňově

Závodníci: Viktor, Roman, Vláďa

Diváci: Milan, David, Vilda, Alena, Lenka, Martin I.

V sobotu 5.5.2012 se konal již 4. ročník závodu dračích lodí na Labi ve Vaňově. Naskytla se nám možnost jak zpestřit naší převážně turistickou oddílovou činnost. Zázemí (občerstvení, atrakce pro děti, loděnice atd.) bylo v areálu veslařského oddílu TJ Chemička Ústí n.L. a závodu na 200 metrů se mělo zúčastnit 35 posádek (20 členů posádky + bubeník a kormidelník). Já s Romanem jsme jeli za AZ Sanace a Vlaďa jel za Říční vlky, ostatní kamarádi mohli přijít na čumendu. Počasí bylo od rána solidní, přicházelo i dost diváků, vše vypadalo na solidní akci. Před samotným závodem proběhly nějaké ukázkové jízdy veslařů, a pak se hned jelo na ostro. Na start se nedostavil jeden z přihlášených týmů, takže jelo 34 posádek. Jako první se jely rozjížďky po pěti lodích. První postupovaly do semifinále, druhé a třetí do meziplaveb a čtvrté a páté jely opravy. Nám se první jízda moc nepovedla, skončili jsme čtvrtí. Vláďově lodi se dařilo lépe, dojela na druhém místě. V opravné jízdě, jsme si vedli lépe, dojeli jsme druzí, čekalo nás finále oprav. Mezi starty byl docela čas, mohl jsem si dát pivko a pokecat s kamarády, kteří se přišli podívat. Vilda a David s Alenou vzali i potomky, možná naše turistické následovníky. Jinak se kamarádi docela míjeli, což mi vyhovovalo, neboť bylo stále s kým trávit čas do dalšího startu. V opravě se nám jízda vydařila, skončili jsme druzí a postoupili jsme do finále oprav. Odtud postupoval jen vítěz do meziplavby. Namlsaní dobrým časem a lepší souhrou z předchozí jízdy jsme si věřili na postup. Ovšem přišlo zklamání, jízda se nám vůbec nepovedla, skončili jsme čtvrtí a čekalo nás již jen finále E o konečné 21 až 25 místo. Vláďovi se v meziplavbě též nedařilo, skončil druhý a čekalo ho finále C o konečné 11 až 15 místo. Následovala delší pauza, kterou opět vyplnili ukázkové jízdy sportovců z Chemičky. Já si přestávku vyplnil svačinkou, pivkem a klábosením s kamarády. Před posledními jízdami se obloha zatáhla a okolo 15té hodiny začalo pršet. Lidé se schovávali, kde se dalo, někteří diváci to zabalili a jeli domů. Začaly finálové jízdy o konečné umístění. Jelo se od finále G k těm nejlepším ve finále A. Některé lodě měly štěstí, a jely, když nepršelo, jiné jely v hustém dešti. Nám se jízda nepovedla a dojeli jsme poslední. Skončili jsme na konečném 25 místě. Vláďa dojel na třetím místě a skončil se svou posádkou na pěkném 13 místě. Ani jsem nepočkal, až dojede finále A, převlékl se do suchého oblečení a jel do Ústí n/L kam mě s Milanem odvezl Vláďa. Dali jsme dvě pivka, probrali nadcházející oddílovou dovolenou a jel jsem domů odpočívat. Netypická oddílová akce se vydařila. Počasí až na ten závěr bylo dobré. Ti co aktivně pádlovali, byli určitě spokojeni (jen naše umístění mohlo být lepší) a kamarádi - diváci si snad též přišli na svoje. Když bude příští rok možnost, určitě bych se svezl znovu. Je to zábava i sportovní výkon v jednom. Mějte se fajn, a na další akci O.P.A.T.u zdar.